Horká/studená ulička

Systém horkých/studených uliček je považován jako „standard" pro datová centra. Rozvaděče jsou orientovány čely k sobě, přičemž studený vzduch je dodáván přes perforované díly ve zvýšené dvojité podlaze.

Systém horkých/studených uliček je považován jako „standard" pro datová centra. Rozvaděče jsou orientovány čely k sobě, přičemž studený vzduch je dodáván přes perforované díly ve zvýšené dvojité podlaze. Standard ANSI/TIA/EIA-942-A doporučuje šíři studené uličky 1,2 metru, což je ekvivalentem dvou dlaždic dvojité podlahy. Perforovanými dlaždicemi před přední částí každého rozvaděče je studený vzduch distribuován před rozvaděč a nasáván technikou do každého z nich.

Rozvaděče jsou orientovány čely k sobě a studený vzduch je k aktivním prvkům přiváděn dveřmi tahokov s 86% perforací.

Jelikož dvojitá podlaha je použita pro dodávku studeného vzduchu, je nezbytné, aby veškeré ostatní otvory v podlaze, jako například vstupy kabelů, byly zakryty dvojitou kartáčovou průchodkou (DP-KP-KAR-A). To přispívá k udržení statického tlaku v dvojité podlaze a minimalizuje možné úniky v nežádoucích místech.

Doporučená konfigurace horké/studené uličky

Parametr Hodnota
Doporučená konfigurace 

Přední tahokovové dveře umožňují výbornou prostupnost studeného vzduchu do rozvaděče, zatímco zadními tahokovovými dveřmi je ohřátý vzduch odváděn ven z rozvaděče; doporučujeme použít doplňky pro správné proudění vzduchu uvnitř rozvaděče - separační rám a zaslepovací panely.

Přední tahokovové dveře (míra perforace 86 %) s vícebodovým zámkem a univerzálním klíčem

Zadní tahokovové dveře (míra perforace 86 %) s vícebodovým zámkem a univerzálním klíčem

Odnímatelné boční panely se zámkem a univerzálním klíčem

Dva páry 19" vertikálních posuvných lišt

Horní a spodní kabelové vstupy, odnímatelný horní kryt

Výškově stavitelné nožičky, doplňkově podstavce nebo podstavce s filtrem

Alternativa

V případech, kdy rozvaděče z jakéhokoliv důvodu nemohou být použity, nabízíme alternativu – 19" otevřený rám RSG4. Jeho nosnost až 1 500 kg je vhodná pro uložení těžkých serverů, diskových polí apod. Rámy jsou také vhodné pro užití v testovacích a servisních centrech.

Doporučené systémy chlazení

Doporučené systémy chlazení uzavřených studených uliček vyžadují centrální systémy chlazení nebo instalaci bočních chladících jednotek. Od roku 2008 jsme oficiálním partnerem významného světového výrobce chladících řešení. Díky této alianci jsme vám schopni nabídnout i složité centrální chladící systémy. Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme  bez ohledu na to, zda Váš projekt vyžaduje jednoduchý způsob chlazení nebo enormní centrální chladící kapacity.

 

Podrobné informace 

Technický list ke stažení

Máte dotazy nebo chcete poradit?

Kontaktujte nás