Chlazení nad rozvaděči

Unikátní systém chlazení umístěný přímo nad IT rozvaděči poskytuje provozovateli datového centra maximální využití prostoru místnosti. Jednotky CoolTop nezabírají žádnou podlahovou plochu, která tak může být využita pro instalaci dalších IT rozvaděčů. Tímto se výrazně zvyšuje rentabilita DC.

Systém je vhodný pro teplou i studenou uzavřenou uličku. Oddělení teplého a studeného vzduchu zabraňuje jeho míchání a zvyšuje celkovou efektivitu chlazení, umožňuje rovněž řízení otáček ventilátorů podle rozdílu tlaků, což má velmi pozitivní vliv na funkci a životnost instalovaných serverů.

Teplý vzduch je nasáván v horní části místnosti a ochlazený je dopravován přímo do prostoru před servery. Tento systém nevyžaduje zdvojenou podlahu. Proudící vzduch tak nemusí překonávat žádné překážky ani dlouhé vzdálenosti. Jednotky pracující ve skupině navíc mohou reagovat na lokální potřeby IT zařízení. Jedinečný princip, kvalita použitých komponent a speciální řídicí algoritmus napomáhá extrémně nízké spotřebě elektrické energie. Klimatizační jednotky CoolTop jsou vhodné pro napojení do jakéhokoli systému chladné vody, zejména pak pro využití free-coolingu.

Zvláštní důraz byl při konstrukci kladen na bezpečnost a ochranu před únikem vody. Jednotky jsou navrženy tak, aby je bylo možné osadit přímo na rozvaděče, nebo je zavěsit pod konstrukci stropu. Délkou 2400 mm ideálně pasují na 3 rozvaděče šířky 800 mm, nebo 4 rozvaděče šířky 600 mm.

 

Technické informace

CoolTop3

CoolTop2

Výhody jednotek CoolTop

 

Podrobné informace 

Technický list ke stažení

Máte dotazy nebo chcete poradit?

Kontaktujte nás